НЕТ ЦЕНЗУРЕ

Обзор журналистики и блогосферы

В Курсе

Що взяти із собою у відрядження: 7 необхідних предметів

Службові відрядження потребують від працівника зібраності. Їдете ви рекламувати продукцію або займатися налагодженням чи ремонтом обладнання — у будь-якому разі ви представляєте свого роботодавця.

Потрібно виглядати та поводитися бездоганно. Для цього вам знадобляться речі з дому: свіжий одяг, білизна, засоби гігієни тощо. Інші засоби можуть знадобитися вам, щоб почуватися комфортно в номері готелю або на орендованій квартирі. Що треба брати із собою у кількаденне відрядження — читайте в нашій статті.

1. Документи

Опинитися в чужому місті без документів, які посвідчують особистість, вкрай небажано. У вас можуть перевірити документи будь-де на вулиці, тим більше, що зараз ви зобовʼязані носити їх із собою. Звичайно, є додаток Дія. Але уявіть, що ваш смартфон розряджено, а паперові документи залишилися вдома. Ситуація може скластися неприємна.

Не створюйте собі зайвих проблем, беріть із собою паспорт, посвідчення про відрядження, посвідчення водія, якщо плануєте пересуватися автівкою. Не забудьте квитки, якщо потрібно їхати залізничним транспортом чи міжміським автобусом. Підготуйте робочу документацію, яка знадобиться вам під час вирішення професійних питань.

2. Гроші

Великі суми тримайте на банківському рахунку, але певну кількість готівкових коштів також треба мати при собі. По-перше, ви можете опинитися там, де немає терміналів. По-друге, можуть бути проблеми зі звʼязком. Треба підстрахуватися.

3. Одяг

Якщо їхати на 2–3 доби, потрібно взяти змінний одяг та білизну. Чоловікам варто брати 2–3 змінних сорочки, краватку, жінкам — підготувати діловий костюм.

4. Засоби гігієни та косметика

Навіть у дводенне відрядження треба брати із собою зубну щітку, пасту, мило, гель для душу, шампунь, серветки, рушник. Жінки можуть взяти навіть компактні фени для волосся. З ними легше зробити акуратну зачіску після миття голови в готельному номері.

Жінки також беруть із собою свій стандартний набір для догляду: креми, тоніки, лосьйони, декоративну косметику. Чоловікам можуть знадобитися набори для гоління.

5. Ліки

У дорозі може трапитися позаштатна ситуація. Вам чи комусь, хто поруч, може знадобитися медична допомога. Звісно, якщо випадок важкий, треба викликати швидку. Але із собою потрібно мати ліки, які можуть знадобитися для симптоматичного лікування: знеболювальні, жарознижувальні препарати, антисептики, краплі від риніту, льодяники для помʼякшення болю в горлі, засоби для лікування розладів шлунково-кишкового тракту.

6. Гаджети

Маловірогідно, що ви забудете смартфон. Але памʼятайте також про необхідність взяти зарядний пристрій та повербанк. За потреби беріть планшет або ноутбук. Щоб скоротати дозвілля можна також взяти навушники або портативну колонку, які можна замовити з доставкою на сайті інтернет-магазину Allo у Дніпрі.

7. Їжа

У відрядженнях часто буває, що пригощає сторона, що приймає. Але якщо ви не впевнені, то можна взяти в дорогу продукти, які не псуються: батончики, горішки, цукерки, консерви, хлібці, печиво, питну воду в пляшці. Відряджений має бути готовим до будь-яких несподіванок.