НЕТ ЦЕНЗУРЕ

Обзор журналистики и блогосферы

В Курсе

Штрафи за перевантаження транспортного засобу: особливості оскарження

Автомобільні транспортні перевезення суворо регулюються українським законодавством. За порушення встановлених норм можуть виписати досить серйозний штраф, який обов’язково вплине на ваше фінансове положення.

Щоб цього не сталося, ви можете спробувати скасувати штраф за перевантаження автомобіля. Однак в такому випадку потрібно звернутися до професійних юристів, які знаються на тонкощах таких справ та здатні визначити можливості щодо скасування подібного адміністративного покарання.

Причини для оскарження

Існує дуже багато різноманітних причин, з яких стає можливе успішне оскарження штрафу за перевантаження транспортного засобу. До найбільш розповсюджених потрібно віднести:

  1. Притягнення не тієї особи до відповідальності. Бувають ситуації, коли транспортний засіб був проданий або ж наданий для оренди або лізингу. В такому випадку власник автомобіля не є правопорушником, оскільки він не здійснював діяльність з транспортних перевезень та не порушував законодавства України. В такому випадку винними визначаються компанія або особа, яка оформили автомобіль в оренду чи лізинг.
  2. Неправильно визначений тип транспортного засобу. До різних категорій вантажівок та автомобілів застосовуються різні обмеження. Дуже часто уповноважені особи неправильно розраховують гранично допустиму масу автомобіля. Наприклад, не враховуючи наявність контейнеровоза або причепу. Це є ще однією причиною для оскарження штрафу.
  3. Некоректно оформлена постанова. Якщо постанова про порушення була оформлена неправильним чином або немає достатньої інформації в документі, існує можливість подати оскарження в суд, яке з високим шансом буде прийняте.

Розміри штрафів та визначення винуватих

Сума штрафу відрізняється залежно від того, наскільки правопорушник перевищив встановлені норми. Станом на кінець 2023 року діють такі штрафи:

  • перевищення на 5-10% – 8500 гривень;
  • перевищення на 10-20% – 17 000 гривень;
  • перевищення на 20-30% – 34 000 гривень;
  • перевищення на понад 30 % – 54 000 гривень.

Також окремо може бути виписаний штраф у розмірі 51 000 гривень, якщо водій відмовиться проходити габаритно-ваговий контроль.

Особливості стягнення штрафу

Перевищення норм маси транспортного засобу вважається адміністративним правопорушенням. Уповноважені особи складають протокол порушення, оформлюють його та відправляють на розгляд в судову інстанцію, яка через деякий час ухвалює рішення.

При необхідності скарга подається в туж самий суд, де відбувався розгляд протоколу правопорушення.