НЕТ ЦЕНЗУРЕ

Обзор журналистики и блогосферы

В Курсе

Що потрібно робити, якщо ви потрапили в автомобільну аварію

Ніхто не хоче потрапляти в автомобільні аварії, але вони постійно трапляються, через недбалість учасників дорожнього руху або ж просто нещасний випадок. В будь-якому разі потрібно розуміти, як правильно діяти в таких ситуація, щоб уникнути несправедливих звинувачень та розраховувати на відшкодування від винуватця ДТП.

Якщо вас цікавить консультація з цього приводу або інші послуги автоюриста, ви можете отримати відповідну допомогу на цьому сайті: дтп.top.

Порядок дій при потраплянні в автомобільну аварію

Якщо вам не пощастило і ви потрапили в ДТП, дуже важливо не панікувати, але при цьому діяти правильно. Краще за все притримуватися такого порядку дій:

 1. Оглянути власний стан на предмет наявних ушкоджень. Також перевірити стан пасажирів, якщо вони є.
 2. Покинути транспортний засіб, якщо присутня така можливість.
 3. Перевірити наявність постраждалих. Якщо комусь потрібна перша допомога, організувати її надання.
 4. Викликати швидку допомогу та поліцію.
 5. Зібрати необхідні документи: довіреність на керування транспортним засобом, паспорт, водійське посвідчення.
 6. При необхідності оглянути місце на предмет наявності вуличних камер. Пізніше вони можуть допомогти визначити обставини дорожньо-транспортної пригоди.
 7. Якщо камер немає, самостійно зафіксувати наслідки аварії за допомогою фотокамери на власному смартфоні.
 8. Після приїзду поліції обов’язково надайте всі свідчення. Ні в якому разі не відмовляйтеся від копії адміністративного протоколу, навіть якщо ви не згодні з текстом, який в ньому вказаний.

На будь-якому з етапів, які йдуть після надання першої допомоги постраждалим, варто задуматися над тим, щоб викликати юриста з ДТП. Особливо, якщо наслідки аварії дуже важкі. В деяких випадках такі спеціалісти прибувають прямо на місце пригоди, щоб краще зрозуміти, як захистити інтереси клієнта.

Для чого потрібні автоюристи

Автоадвокати – це спеціалісти, які спеціалізуються на суперечках, що виникають внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Найчастіше вони пропонують досить широкий спектр послуг, до яких варто віднести:

 • підготовка документації – позовної заяви, клопотання, адвокатського запиту тощо;
 • ознайомлення з матеріалами справи, первинні та вторинні консультації;
 • допомога в отриманні відшкодування моральних та матеріальних збитків;
 • захист інтересів клієнта під час досудового розслідування та судового засідання;
 • комунікація зі свідками та поліцією.

Це далеко не всі послуги, які пропонують юристи з ДТП. Все залежить від особливості та унікальності ситуації. Тому перш за все найкращим рішенням буде запис до такого спеціаліста на консультацію. Вона допоможе вам розібратися в якій ситуації ви знаходитеся і що вам робити далі.